|  | 

Reakcja arthusa

Diabetolog Kraków

Diabetolog Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak zostać diabetologiem?

Diabetologia zajmuje się leczeniem cukrzycy. Ta powszechna dziś choroba coraz częściej dotyka współcześnie żyjących ludzi więc i popyt na lekarzy diabetologów także będzie się zwiększał.

Nasuwa się jednak pytanie jak zostać diabetologiem?

Najważniejszym krokiem jest pozytywne zdanie egzaminu maturalnego. Następnie należy koniecznie znaleźć uczelnię, po której ukończeniu będziemy mogli pracować jako diabetolog Kraków jako miasto z bardzo bogatymi tradycjami akademickimi może być tutaj dobrym wyborem.

Krakowskie uczelnie kształcą na bardzo wysokim poziomie gwarantując tym samym właściwe przygotowanie do wykonywania zawodu diabetologa.

Specjalizacja w diabetologii zaliczana jest do tzw. specjalizacji szczegółowych. Oznacza to, że aby do niej przystąpić należy posiadać specjalizację II stopnia lub też tytuł specjalisty w chorobach wewnętrznych lub pediatrii.

Łączny czas kształcenia w tej specjalizacji wynosi 24 miesiące. Składają się na to zarówno kursy specjalizacyjne, a także kierunkowe staże zawodowe.

diabetolog-krakow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • ATP w skurczu mięśnia

    ATP w skurczu mięśnia

    Istotną rolę w skurczu mięśnia spełnia ATP, utrzymujący w spoczynku mięsień giętkim i rozciągliwym (stan ten jest stabilizowany przez jony wapnia i magnezu) oraz dostarczający energii dla skurczu. Tuż przed skurczem, na skutek przejścia ATP w ADP następuje sztywnienie mięśnia wraz z produkcją ciepła. Duże znaczenie ma też resynteza ATP z ADP dzięki reakcji ADP

  • Choroba posurowicza

    Choroba posurowicza

    W odróżnieniu od anafilaksji choroba rozwija się już po jednorazowym wstrzyknięciu antygenu (surowicy). Objawy chorobowe występują zazwyczaj dopiero po 8-12 dniach od wstrzyknięcia dużej dawki surowicy, w postaci silnie swędzącej pokrzywki na całym ciele, z obrzmieniem stawów i gorączką. Czas wylęgania choroby jest potrzebny dla wytworzenia dostatecznej ilości przeciwciał, które reagując z krążącą jeszcze obcą