|  | 

Zasadowica metaboliczna

grasica u zwierząt

grasica u zwierząt
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czym jest wodonercze?

Wodonercze samą swoją nazwą nie informuje, z czym związany jest ten stan patologiczny. Wodonerczem określa się ogólnie znaczne poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego. Klasyfikacja urologiczna i nefrologiczna wyróżnia 4 stopnie zaawansowania wodonercza, zależne od rozmiarów UKM oraz od objęcia poszerzeniem struktur moczowodów lub ujścia pęcherzowo-moczowodowego.

Jakie są powikłania wodonercza?

Wodonercze standardowo rozpoznawane jest w badaniu USG, które może być poszerzone o diagnostykę urograficzną. Ważne jest zróżnicowanie charakteru wodonercza, a więc czy jest ono wrodzone, czy też stanowi objaw zamknięcia moczowodu lub obturacji układu kielichowo-miedniczkowego.
Podstawowym powikłaniem, z którym walczyć musi zarówno nefrolog kraków, jak i urolog jest stopniowy zanik nerki i rozwój niewydolności nerki wskutek spadku różnicy ciśnień perfuzyjnych i wystąpienia zaniku miąższu nerki.

Podstawą leczenia zachowawczego jest cewnikowanie układu kielichowo-miedniczkowego. Lecznicza jest ukierunkowana na przyczynę operacja!

nefrolog-krakow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Objawy Nadczynności Tarczycy

    Objawy Nadczynności Tarczycy

    Objawy Nadczynności Tarczycy NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY – GDY HORMONÓW PRZYBYWA Czym jest nadczynność tarczycy? To choroba, która powoduje nadmierną produkcję hormonów tarczycy. Schorzenie to w głównej mierze dosięga damską część społeczeństwa. To przede wszystkim kobiety wykazują tendencje do tego rodzaju zachorowań. Nadczynność tarczycy, objawy: ogólne zdenerwowanie, nerwowość, pobudliwość organizmu, męczliwość, kłopoty z zasypianiem, niemożność skupienia się

  • Analiza sekwencji aminokwasów łańcuchów lekkich

    Analiza sekwencji aminokwasów łańcuchów lekkich

    Analiza sekwencji aminokwasów łańcuchów lekkich wykazała, że składają się one z 213 do 221 reszt aminokwasowych (por. ryc. 111). Łańcuchy lambda występujące u człowieka mogą różnić się nie tylko sekwencją aminokwasów, lecz również długością. Większość łańcuchów lambda rozpoczyna się od końca aminowego grupą aminową, zablokowaną prawdopodobnie kwasem pirolidonokarboksylowym (stanowiącym cykliczną formę glutaminy – oznaczoną skrótem