|  | 

Grasica u zwierząt

Objawy Ziarnicy

Objawy Ziarnicy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Objawy Ziarnicy

ZIARNICA – ATAK NA WĘZŁY CHŁONNE

Ziarnica złośliwa to choroba rozwijająca się w bardzo podstępny sposób. Leczenie zaś w dużej mierze zależne jest od stopnia jej zaawansowania.

Ziarnica, objawy: początkowym sygnałem może być tylko znaczne osłabienie organizmu. Później pojawiają się stany podgorączkowe i wyższa wrażliwość na infekcje wywołane przez bakterie czy wirusy. Osoba opanowana przez chorobę zaczyna gorzej sypiać, w nocy często wybudza się zlana potem. Jednak najczęstszym sygnałem zwiastującym atak na organizm są powiększenie węzły chłonne. W momencie zdiagnozowania choroby, u pacjentów najczęściej zajęte są już węzły chłonne szyjne, te usytuowane w śródpiersiu oraz węzły pachowe. Zawsze w takiej sytuacji istnieje możliwość przerzutów. Choremu dokucza gorączka, najczęściej w postaci wieczornych skoków temperatury. Pojawia się znaczny spadek masy ciała. Ziarnicy towarzyszy pojawienie się świądu. Osoba zainfekowana odczuwa ogólne zmęczenie organizmu a także bóle kości. W niektórych przypadkach może dojść do powiększenia wątroby bądź śledziony.

Jak ustalić chorobę? To niestety bardzo czasochłonne zajęcie. W takiej sytuacji należy wykonać cały zestaw specjalistycznych badań, które jednoznacznie potwierdzą zmiany w organizmie.

Jakie badania należy wykonać w celu rozpoznania choroby? Przede wszystkim wykonać należy takie zabiegi jak: RTG klatki piersiowej, USG oraz tomografię jamy brzusznej, morfologię krwi, OB, pobranie powiększonych węzłów w celu dokonania badania histopatologicznego a także biopsję szpiku kostnego.

objawy-ziarnicy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Badania migracji macierzystych komórek szpikowych

    Badania migracji macierzystych komórek szpikowych

    Badania migracji macierzystych komórek szpikowych (limfocytów) do grasicy i następnie węzłów chłonnych i śledziony wykazały, że za każdym razem po przejściu z jednego narządu do następnego komórki te nabywają innych właściwości. W związku z tym komórki szpikowe mogą zasiedlać wszystkie tkanki limfoidalne, komórki grasicze już tylko grasicę i węzły chłonne oraz śledzionę, ale nie szpik

  • Ciężar cząsteczkowy łańcuchów lekkich

    Ciężar cząsteczkowy łańcuchów lekkich

    Ciężar cząsteczkowy łańcuchów lekkich wynosi około 23 000, łańcuchów ciężkich – 50 000. W trakcie syntezy immunoglobulin najpierw występuje całkowicie oddzielna synteza łańcuchów ciężkich i lekkich (na oddzielnych polisomach). Uwolnione łańcuchy lekkie – syntetyzowane dwa razy szybciej niż łańcuchy ciężkie – łączą się z łańcuchami ciężkimi, zanim te ostatnie zostaną uwolnione z polisomów, tworząc dimery